YSK’nın mühürsüz oy kararını protesto eden kişilerden bazılarının evlerinin basıldı, 38 kişi gözaltına alındı.

 

[img]http://dersimnews.com/wp-content/uploads/2017/04/ysk-protestosu.jpg[/img]

 

 

 


İstanbul’da düzenlenen operasyon kapsamında 38 kişi hakkında yakalama kararı olduğu ve gözaltına alınanların Vatan Emniyet’e götürüldüğü öğrenildi.

‘Evet’in Meşru Olmadığı Yönünde Halkı Galeyana Getirmek’ Suçlaması ile ÖDP İl Yöneticisi Mesut Geçgel evinden TEM tarafından gözaltına alındı.

ALPER TAŞ: GÖZALTINDAKİLERİ BIRAKIN

ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş da sosyal medya hesabından açıklamada “Aralarında İl yöneticimiz Mesut Geçgel’in de bulunduğu Halkın Hayır’ına sahip çıkanlar bu sabah İstanbul’da gözaltına alındı. Gözaltındakileri bırakın. Referandumu iptal edin, kendinizi ve ülkeyi düşürdüğünüz bu durumdan kurtarın” ifadelerine yer verdi.

Geçgel ise gözaltına alındığını sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:

“Meşru” olan ‘evet’ oylarını protesto ettiğim gerekçesiyle gözaltına alınıyorum. At hırsızları boş durmuyor. Memleket bizim. Biz kazandık!”

Hakkında gözaltı kararı bulunan ve gözaltına alınan bazı isimler şu şekilde: Göksel Birol, Arınç Onat Kılınç, Ömer Kabakçı, Berkay Ustabaş, Abdullah Atalay, Serdal Gül, Deniz Can Sarıkaya, Mesut Geçgel, Abdurrahman Atalay, Anıl Bayraktar, Arınç Kılıç, Onur Can

Dersimnews.com'u sosyal medyada takip edin